Bilindiği gibi SİMYA; gerçekte bir değişim ve dönüşüm sanatıdır.

Simya, daima daha mükemmele gitmek için, süreçleri iyileştirmeyi ve arınmayı amaçlar.

Simya'nın hem bilimsel hem de simgesel bir karakteri vardır. Simya eğitimi sırasında adaya öğretilen temel esas, simyacının bir şeyler icat ettiği değildir; simyacı sadece sırları çözmektedir. Bu yönüyle simya uzun yıllar boyunca genel karakterini değiştirmemiştir.

Simya en genel anlamı ile bir sanat ya da bir teknik olarak anlaşılabilir ve amacı maddenin veya felsefik anlamda düşünüldüğünde kişinin içindeki altını yani gerçek değeri ortaya çıkartmaktır.

Simya bu amaçla “Felsefe taşını” aramaktadır. Bu taş maddeyi altına çevirebilmekte yani diğer deyişle kişinin içindeki değeri ortaya çıkarabilmektedir. O halde aslında kişinin gelişim için aradığı felsefe taşı (vitriol) aslında içinde yer almaktadır. Yani aslında aradığımız güç kendi içimizdedir. Ama beceri, bu gücü açığa çıkaramak ve doğru kullanabilmektir.

Değişimin ve Kişisel Gelişimin sonsuz olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Hayatımızda yeni bir şeyler öğrenmenin, kendimize bir şeyler katmanın sürekli gerekliliği tartışılmazdır.

Bu nedenle, gerek profesyonel, gerekse bireysel anlamda destek verebilmek ve dönüşümlere, değişimlere neden olabilmek, kendi içinizdeki potansiyel gücü performansa dönüştürebilmek için kapıları göstermek amacı ile sizlerin yanındayız.

Bu nedenle biz "Simya Gelişim" sizlerleyiz.

Biz sizlere kapıları gösterebiliriz, ancak unutmayın ki kapılardan geçecek olan ise yine sizsiniz...