SİMYA GELİŞİM DANIŞMANLIK YÖNETİM EKİBİ

Kağan ÜNVER

Simya Gelişim’in Kurucusu ve Yönetici Ortağı olan Kağan ÜNVER, 1970 yılında İstanbul’da doğdu. Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji – Malzeme Mühendisliği ana bilim dalından “Bölüm Birinciliği” ile mezun oldu. Daha sonra İşletme Yönetimi konusunda Yüksek Lisans yaparak, Davranış Bilimleri eğitimleri aldı. Lisans ve Yüksek Lisans süresince yaptığı çalışmalar çeşitli kurumlarca yayımlandı ve bu konuda ödüller aldı.

İş yaşamına 1992 yılında Eczacıbaşı Holding ile başlayan Kağan Ünver, 1993 yılında Sabancı Holding bünyesine ”Eğitim Koordinatörü” olarak katıldı ve pazarlama ve ürün, satış becerileri, satış yönetimi, iletişim, takım çalışması, liderlik, beden dili ve teknik eğitimlerin içeriklerinin geliştirilmesi ve sunulması konusunda ve yeni eğitim danışmanlarının yetiştirilmesi ve yönetimsel konusunda çalıştı. Kısaca, 1994 – 2005 yılları arasında Sabancı Holding bünyesindeki diğer kuruluşlarda da özellikle Satış ve Hizmet Sektörü alanında Yönetim Danışmanlığı ve Eğitimler gerçekleştirdi.

2004 ve 2005 yıllarında, Belçika ve Japonya’da özellikle “İletişim, Takım Çalışması, Proje ve ürün yönetimi, Liderlik, Satış Teknikleri ve Koşulsuz Müşteri Memnuniyetine” yönelik eğitim programları konusunda çalışmalara katıldı ve bu çalışmaların “uygulayıcı” sertifikalarını aldı.

Kağan Ünver, tecrübe ve deneyimlerini daha geniş bir vizyon ile paylaşmaya karar vererek 2004 yılından itibaren Yönetim ve Eğitim Danışmanlığı yapmakta ve halen bu konudaki çalışmalarına devam etmektedir.

Kağan Ünver aynı zamanda gerek iş dünyası, gerekse üniversitelerde çeşitli kongre, konuşma ve konferanslarda yer almaktadır. Aynı zamanda çeşitli makaleleri yayımlanmaktadır.

Özel yaşamında da hareketli ve renkli bir kişiliğe sahip olan Kağan Ünver, aynı zamanda fotoğraf sanatı ve yemek yapımı ile ilgili çeşitli seminerlerde yer almaktadır.

Hobileri arasında, Sivil Havacılık, Yelken, Windsurf ve Off-road gibi doğa sporları, belgesel ve doğa fotoğrafçılığı ön planda gelmektedir.

Uzmanlık alanları : Davranış Psikolojisi, Motivasyonel Psikoloji, İletişim Teknikleri, Satış Ekiplerinin Yönetimi, Satış Becerileri, Takım Çalışması ve Liderlik, Ürün Yönetimi, Proje Yönetimi, Hedef Belirleme ve Sonuç Alma, Sunum Teknikleri, Konuşma Sanatı, İletişim, Etkili Yaşam, Duygusal Zeka, NLP, Kuantum Fizigi ve Beden Dili.

Burçak TUĞCU

Simya Gelişim’in Proje Koordinatörü olan Burçak Tuğcu, 1971 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun oldu ve ardından Mühendislik, İşletme ve Davranış Psikolojisi konularında yüksek lisans yaparak aynı zamanda, Kurumsal İletişim ve Kültür konularında ise çeşitli çalışmalar gerçekleştirdi.

Çalışma hayatına Tübitak’ta Profesyonel Proje Yöneticisi olarak başlayan Burçak Tuğcu, 1998 yılında THY A.O. ailesine ”Kabin Görevlisi” olarak katıldı ve 2011 yılına kadar görevine devam etti. 12.000 saatin üzerinde uçuş saati olan Burçak Tuğcu, 2000 yılında kurum içerisinde ”Eğitmen” olarak görev yapmaya da başladı. VIP Ekibi’nde yer alarak Dönemin Cumhurbaşkanları ve Devlet Üst Düzey Erkanı ile özel statüde çalıştı. Çeşitli Görevleri’ne ek olarak, Eğitmenlik görevini yine dönemsel aşamalar ile yoğun bir şekilde gerçekleştirdi. Yeni uçakların teslim alınması ve yeni destinasyonların hat açılışlarında görev ve sorumluluklar üstlendi.

THY’de bu görevleri gerçekleştirdiği dönemlerde aldığı eğitimlerin yanısıra, Eğitimci Eğitimi, Yolcu Hizmetleri, Beden Dili, İnsan Performansı Programı, Liderlik Programı, Stres Yönetimi, Zor Kişiler ile Başa Çıkma Teknikleri, İnsan Faktörü, Müşteri Memnuniyeti programlarında eğitimler gerçekleştirdi. Ayrıca, 2010 – 2011 döneminde Skytrax Yolcu Memnuniyeti Mentoru olarak Skytrax tarafından özel olarak eğitilen grubun içerisine yer aldı. Özellikle Marka Değeri, Kabin Ekibi’nin Marka Taşıma Bilinci, Uçak içerisinde Etkin ve Etkili Sunuş Yapabilme konularında kendisinden sonra gelen nesillere rol model eğitmenlik yaptı.

Almanca ve İngilizce bilen Burçak Tuğcu 2011 yılında THY’den ayrılarak Simya Gelişim Danışmanlık’ın Yönetici Proje Ortaklarından biri oldu. Burçak Tuğcu halen başta Hizmet Sektörü olmak üzere bir çok sektör ve alanda Müşteri, Yolcu ve Misafir Memnuniyeti konusunda Marka Değeri ve Bilinci’nin Yansıtılması, Üniforma ve Marka Taşımak, Kabin Ekibi Gelişim (Havacılık) Eğitimleri, Kültür ve İnsan, Bedenin Dili, Kişisel İmaj Yönetimi, Zor İnsanlarla Başa Çıkma, İletişim, Performans, Eğitimci Eğitimi gibi konularda eğitimler vermekte ve projeler yürütmektedir. 

Tuncay AKOĞLU

Simya Simya Gelişim’in Yönetim Direktörü ve Kıdemli Baş Danışmanı olan Tuncay Akoğlu, 1947 yılında İstanbul’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İşletme Bölümü’nden 1971 yılında mezun olduktan sonra, USA Oklahoma State University’de MBA programını 1974 yılında tamamladı. Aynı zamanda Amerika’da araştırma ve öğretim asistanlığı yaptı ve ”Cities Services Oil Co.” için, şirketin ”ABD’de Petrol Dağıtımı ve Lojistik Yönetimi Master Planı’nın Tam-Sayı Doğrusal Programlama Modeli ile Yapımı” çalışmasını gerçekleştirdi.

Türkiye’ye döndükten sonra, 1977 yılına kadar Devlet Yatırım Bankası’nda Ekonomik ve Mali Araştırmalar, Proje Değerlendirme, Dünya Bankası Kredileri’nin kullanımının ”Planlanması ve Denetimi” konularında uzmanlık, 1977 – 1980 yılları arasında Türk Motor Sanayii A.Ş.’de Tümosan yatırım projelerinin fizibilite çalışmaları, lisans anlaşmaları, teknoloji transferi ve şirket organizasyon yapılarının oluşturulması; Fiat, Volvo, Daimler Benz firmalarıyla işbirliği faaliyetlerini içeren Ekonomik Araştırmalar Bölüm Direktörlüğü görevini üslendi.

1980 – 1986 yılları arasında ise sırasıyla Oyak Grubu Merkezi’nde ve Oyak Yatırım Holding A.Ş.’de, Yatırım ve İştirakler Bölümü direktörlüğü ve Genel Müdürlük yaptı. 1986 – 1990 arası Parajans Reklam ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü olarak önde gelen yabancı ve Türk şirketlere Yatırım Projeleri, Pazarlama Stratejisi, Reklam - Tanıtım - Halkla İlişkiler - Medya Planlama Faaliyetleri hizmetlerinin verilmesi çalışmalarını yürüttü.

1990 – 2008 arasındaki uzun bir süreçte ise Chicago merkezli Leo Burnett Network ve Paris merkezli Publicis Network bünyesinde, önde gelen çokuluslu ve yerel müşterilere yönelik “entegre pazarlama iletişimi faaliyetleri”nin yürütülmesi; “SOX Yasaları”na; USGAAP ve IFRS’e uygun “Finansal Raporlama Yapısı”nın yönetimi çalışmalarını CFO sıfatı ile gerçekleştirdi.

2008 – 2009’da ise Elektromekanik sektöründe faaliyet gösteren ve ABB grubu tarafından 2009 yılında satın alınan Comem S.p.A. (Vicenza – Italy) şirketine bağlı Elmek A.Ş. Türkiye’de Direktör ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

2009 yılından bu yana çeşitli dönemlerde, Yeditepe Üniversitesi “İngilizce MBA Programı”nda “Corporate Finance” ve “International Marketing Management” derslerini, Okan Üniversitesi’nde “Uluslararası Pazarlama Yönetimi” dersini vermektedir.

Simya Gelişim Proje Direktörlüğü ve Kıdemli Danışmanı olarak ise, 2011 yılından beri, Özel Eğitim Projelerinde Yöneticilik ve Danışmanlık, Finansal Yönetim Esasları, “Finanscı olmayanlar için Finans”, Entegre Pazarlama Stratejileri, İnsan Kaynakları konularında Proje Uygulama, Eğitim, Danışmanlık çalışmaları yapmaktadır.

Ayça Beyzade KAHRAMAN

Ayça Beyzade Kahraman 1971 yılında İstanbul’da doğdu. Southeastern University’de İngilizce İşletme eğitimini tamamladıktan sonra kariyerine dönemin önde gelen holdinglerinden birinde İnsan Kaynakları alanında başladı. İşe Alım Çalışmaları, Eğitim & Geliştime Programları ve Organizasyonel Gelişim vb. alanlarındaki çalışmaları ile almış olduğu pek çok kişisel gelişim, performans yönetimi ve davranış eğitimlerinin ardından kariyerini çokuluslu şirketlerde sürdürme isteğiyle iş değişikliği yaptı.

PricewasterhouseCoopers tecrübesi tüm profesyonelliğini kazandıran adeta ikinci bir okul oldu ve burada yoğun bir İşe Alım tecrübesiyle birlikte Ücret Araştırmaları, Değerlendirme Merkezi Uygulamaları ve Eğitim & Geliştirme fonksiyonlarında önemli tercübeler kazandı. Dünyanin sayılı Finansal Denetim ve Danışmanlık Şirketlerinden olan Ernst & Young’dan gelen teklifle 5 yıl boyunca Orta ve Üst Düzey Seçme & Yerleştirme Hizmetleri, Müşteri İlişkileri ve İş Geliştirme, İnsan Kaynakları Kıyaslama Projeleri, Ücret Araştırmaları ve Analizleri, Koçluk Programları, 360˚ Performans Değerlendirme Çalışmaları gerçekleştirdi.

Daha sonra yöneticilik becerilerini arttıran ve sıfırdan şirket kurulumunda A’dan Z’ye önemli tecrübeler edinerek geçmiş tecrübeleriyle değerli katkılar sağladığı Manpower grubu içinde Üst Düzey Seçme & Yerleştirme Hizmetleri vermek üzere Manpower Professional yapısını kurdu ve yönetti. Büyük karlılık elde edilen 2 mali yıl boyunca Pazar payını arttırmak üzere stratejiler geliştirdi, rol model olduğu danışman ekibin performans yönetiminden sorumlu oldu, satış dağıtım kanallarını arttırmak üzere; mevcut ve potansiyel müşteriler aracılığıyla yeni iş fırsatları geliştirdi.

Kariyerini sürdürdüğü diğer bir çok uluslu şirket bünyesinde benzer sorumluluk ve tecrübelerin ardından bu tecrübe ve deneyimlerini daha geniş kitlelerle paylaşma amacıyla 2013 yılında itibaren Simya Gelişim Danışmanlık bünyesinde Proje Ortağı olarak Değerlendirme Merkezi Çalışmaları, İnsan Kaynakları Sistem Kurulumları, Reorganizasyon ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Mülakat Teknikleri Eğitimleri, İş Yaşamında Kişisel İmaj ve Kişisel Gelişim Eğitimleri konularında kurumsal ve bireysel alanlarda hizmet vermeye devam etmektedir..